Artykuły i poradniki System Ochrony Zdrowia:
Reforma ochrony zdrowia w proszku, a ma ruszyć za miesiąc
M-S-M
Kilka słów:
Część przepisów jeszcze nie powstała, a szpitale muszą się przygotować do wielu zmian jednocześnie – taki jest obraz polskiego systemu zdrowia na miesiąc przed wejściem w życie tzw. sieci szpitali. We wtorek Rada Ministrów zapoznała się z przedstawioną przez Ministra Zdrowia oceną przygotowań reformy. Zdaniem Pracodawców RP uruchomienie nowego systemu należy przełożyć na później.
Służba zdrowia i branża farmaceutyczna najczęstszym celem ataków cyberprzestępczych w Europie - raport firmy FireEye
M-S-M
Kilka słów:
Liczba włamań do systemów przedsiębiorstw wzrosła w ostatnim kwartale 2013 r. do średnio ponad 370 dziennie; ponad 70% infekcji zaobserwowanych w 2013 r. odnotowano w zaledwie czterech krajach.
W poszukiwaniu recepty na lepszą organizację systemu ochrony zdrowia
M-S-M
Kilka słów:
16 pacjentów i różne symptomy choroby. Jednak lekarze nie stawiają diagnozy, nie wydają też recepty na uzdrowienie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Pacjentami tak naprawdę są województwa, które odpowiadają za system ochrony zdrowia, a lekarzem - grupa ekspertów, która postanowiła podjąć próbę oceny jego działania. Dane, jakie zebrano, spisano w pierwszym „Krajowym indeksie sprawności ochrony zdrowia 2014”.
Jak zdobyć 170 mln € na badania biomedyczne?
M-S-M
Kilka słów:
Trwa jedenasta edycja naboru wniosków w ramach projektu Innovative Medicine Institute (IMI), w ramach którego można otrzymać dotacje na badania biomedyczne.
AKADEMIA ZDROWIA 2030 – ZDROWIE MUSI STAĆ SIĘ PRIORYTETEM PAŃSTWA
M-S-M
Kilka słów:
Polski system opieki zdrowotnej powinien zapewniać społeczeństwu leczenie na europejskim poziomie. Aby tak się stało, potrzebne są głębokie zmiany w prawodawstwie oraz strategii państwa w zakresie ochrony zdrowia. Muszą być one oparte na założeniach zmieniających perspektywę rządu i państwa – uważa zespół ekspertów Akademii Zdrowia 2030, kierowany przez Wiceprezydenta Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej dr. Andrzeja Mądralę.
PRYWATNE SZPITALE WALCZĄ O RÓWNOŚĆ PRAW I OBOWIĄZKÓW WSZYSTKICH PODMIOTÓW OCHRONY ZDROWIA W POLSCE
M-S-M
Kilka słów:
Pozycja szpitali prywatnych na konkurencyjnym rynku, opieka transgraniczna oraz problemy placówek medycznych związane z publiczną pomocą były głównymi tematami zakończonego w Warszawie III Kongresu Szpitali Prywatnych, zorganizowanego przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych.
POLSKIE SZPITALE PRYWATNE SĄ GOTOWE DO PRZYJĘCIA ZAGRANICZNYCH PACJENTÓW
M-S-M
Kilka słów:
Turystyka medyczna – szansą dla Polski – pod takim hasłem odbyło się w siedzibie Pracodawców RP spotkanie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych z zaproszonymi gośćmi.
10 kwietnia - Dzień Służby Zdrowia
M-S-M
Kilka słów:
W głowach wielu z nas zapisało się na dobre sformułowanie „służba zdrowia”, jednak warto pamiętać, że zwrot ten przestał funkcjonować w polskim systemie zdrowia już 1999 roku, czyli od momentu reformy.
Ile kosztują nas leki na alergię?
PR
Kilka słów:
Wiosna to najmniej sprzyjający okres dla alergików, gdyż zwiększa się ilość czynników wpływających na zaostrzenie objawów choroby. W aptekach najwięcej leków przeciw alergii sprzedaje się w okresie od kwietnia do czerwca, co potwierdzają dane statystyczne pochodzące z Monitora OSOZ.
Placówki medyczne na miarę XXI wieku
PR
Kilka słów:
Właściciele placówek medycznych w Polsce coraz częściej decydują się na wdrażanie zaawansowanych projektów informatycznych mających na celu poprawę ich konkurencyjności. W ten sposób są w stanie zapewnić pacjentom nowoczesną obsługę, jak również uzyskują dostęp do takich funkcjonalności jak m.in. elektroniczna dokumentacja medyczna, rejestracja online czy recepta elektroniczna.
Strona: 1